piątek, 28 marca 2014

Życie intymnie # 11

Dzisiaj o bólu tworzenia.Dla jasności: moja mama jest lemurem.


6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Jasne, że TĘ jest poprawnie. W mowie potocznej taki zwrot jest dopuszczalny. Jeśli razi, zmienię w wolnej chwili.

   Usuń
  2. owszem. Masz rację. W mowie są dopuszczalne ;) jakkolwiek ja tam nie widzę mowy, a słowo pisane ;)
   (aczkolwiek jego fizyczne występowanie razi mnie i tu i tu)

   Usuń
  3. Według mnie właśnie "mowa" znajduje się w komiksowych dymkach, tak jak w książkowych dialogach, ale nie będę się upierać.

   Usuń
 2. Zakładam, że Ystad używa poprawnej polszczyzny w życiu, w piśmie, mowie oraz w komiksie, albowiem zapewne tak właśnie jest...a tak serio, serio wiadomym jest, że paski komiksowe są literaturą wysoką...tu wkładam pod pachę Dostojewskiego i oddalam się w miejsce ustronne, celem parsknięcia ze śmiechu...Dodo jako twórca wyżej wymienionego komiksu, możesz używać takiego języka, jakiego zapragniesz ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobrze zakładasz.
   Oczywiście, że autorka może używać jakiegokolwiek języka pragnie. Może pisać "poszłem", czy "wziąść", ale nie spowoduje to, że ta wypowiedź stanie się poprawną.
   Widzę też, że różnimy się deko jeżeli chodzi o odbiór komiksu. Ja interesuje się nim od prawie trzydziestu lat. I dla mnie czy to pasek, czy plansza, czy krótka forma, czy album jest literaturą wysoką. Owszem zdarzają się rzeczy, które nią nie są, ale akurat te mnie nie interesują. A skoro obserwuje bloga dodo, to świadczy, że traktuje go jako literaturę wysoką.
   Więc jeżeli te komentowane paski są dla Ciebie czymś innym, to Twój problem. I wolałbym, żebyś nie narzucał (a?) mi swojego subiektywnego zdania i odbioru tychże

   Usuń